Начало / Новини / Новини и събития / В Алма матер бяха представени стипендиантската програма на Германската служба за академичен обмен и програмата за стаж в германския Бундестаг 2018

В Софийския университет „Св. Климент Охридски“ бяха представени стипендиантската програма на Германската служба за академичен обмен (DAAD) и програмата за стаж в германския Бундестаг 2018 (Международна парламентарна стипендия, IPS).

По време на гостуването си делегацията на Германския Бундестаг, ръководена от депутата Геро Сторьохан, се срещна с ректора на Алма матер проф. дфн Анастас Герджиков. На срещата присъстваха още д-р Щефан Карщ – референт за Централна и Източна Европа на Хумболтовия университет в Берлин, и г-н Фридхелм Дрейлинг – директор на централното административно звено на германския парламент.

1

Делегацията бе съпровождана от г-н Маркус Хаас – ръководител отдел „Култура и връзка с медиите“ и г-жа Мила Илиева – отдел „Култура и връзка с медиите“ от Посолството на Федерална Република Германия у нас. На срещата присъства и г-жа Екатерина Алтънкова от Международната фондация „Св. Св. Кирил и Методий“.

Ректорът на Софийския университет приветства делегацията и изрази радостта си да ги посрещне в Алма матер. Той им благодари за доброто сътрудничество и отбеляза, че през годините редица колеги от Университета са се възползвали от възможностите за академичен обмен. Той представи накратко историята на най-стария и авторитетен университет у нас и обърна внимание на възможностите, които Софийския университет предоставя за обучение на чуждестранни студенти и програмите за международна мобилност.

2

След срещата Геро Сторьохан представи пред студенти възможностите, които предоставя програмата на германския Бундестаг.

Повече информация за програмите може да бъде намерена на http://www.bundestag.de/ips и https://www.daad.de/deutschland/de/

Представяне на парламентарната стипендия можете да видите тук .

3