Начало / Новини / Новини и събития / Успех за студентите от Факултета по математика и информатика на Алма матер на XXXII Републиканска студентска олимпиада по програмиране

Успех за студентите от Факултета по математика и информатика на Алма матер на XXXII  Републиканска студентска олимпиада по програмиране

Отборите от Факултета по математика и информатика на Софийския университет "Св. Климент Охридски" завоюваха първо място на XXXII Републиканска студентска олимпиада по програмиране. Ръководител на отборите е доц. Милен Петров.

На 9 май 2020 г. (събота от 10.00 до 15.00 ч.) се проведе онлайн XXXII Републиканска студентска олимпиада по програмиране (РСОП) / National Student Programming Contest, в която участваха 4 отбора на Факултета по математика и информатика на Софийския университет "Св. Климент Охридски" (от общо 21 отбора от 9 университета, обучаващи в областите на компютърните науки). Класирането по отбори се намира тук .

otbor_FMI_01_2020_05_11_img3_team_FMI_01_small

Олимпиадата трябваше да се проведе в Благоевград с домакин Американски университет в България. Поради ситуацията с COVID-19 беше взето решение състезанието да бъде проведено онлайн. На първите две места с максимален брой решени задачи - 12 на брой - заеха отборите в състав:

FMI_02: Виктор Терзиев, 2 курс, бакалавър "Компютърни науки", Иван Ганев, 2 курс, бакалавър "Компютърни науки" и Петър Ангелов, 2 курс, бакалавър "Компютърни науки".

Членовете на FMI_01 са Антон Чернев, 4 курс, бакалавър „Компютърни науки", Даниел Атанасов, 1 курс, специалност „Информатика“, магистърска програма "Изкуствен интелект" и Иво Дилов, 1 курс, специалност „Информатика“, магистърска програма "Изкуствен интелект“.

2020_05_09_13_00_finals4_FirstPlace2