Начало / Новини / Новини и събития / Университетският състав за старинна музика участва в Десетия международен фестивал "Среща на студентските хорове"

От 16 до 19 април 2018 г. в Благоевград се проведе Десетият международен фестивал "Среща на студентските хорове“. Събитието се организира от Американския университет в България и бе посветено на неговата 25-годишнина. Във фестивала участваха хорове от Русия, Словакия и България. Алма матер беше представен от Университетския състав за старинна музика към Софийския университет "Св. Климент Охридски" с диригент Красимира Цуцуманова.

Софийският университет бе домакин на втория фестивален ден - 17 април, когато в Аулата концерт изнесоха Хор "Радуга" от Москва, Дамският камерен хор "Лира" с диригент доц. Галина Попова, Младежката вокална формация "Децата на Орфей" - София с диригент Венеция Караманова и Академичният хор "Ангел Манолов" - София с диригент Дарена Попова. Събитието през този ден беше организирано в партньорство с Културния център на Софийския университет, Българското национално радио и Полския институт в София.

1

В последния фестивален ден почитателите на хоровото изкуство имаха възможността да присъстват на заключителния концерт в Благоевград с участието на Университетския състав за старинна музика към Софийския университет "Св. Климент Охридски" с диригент Красимира Цуцуманова, Вокалния ансамбъл "Езерец" при читалище "Никола Вапцаров-1866" - Благоевград с диригент Илиян Юручки, Камерния хор при МФТИ - Москва и Фолк-джаз формацията при Нов български университет - София с диригент доц. д-р Георги Петков.

2