Начало / Новини / Новини и събития / Университетските ботанически градини партнират във фотоконкурс на проект Homemade Green Sofia

Целта на проекта е да провокира какво и колко можем да направим сами, за да бъде София по-зелен, по-чист и по-приятен за окото град. Конкурсът стартира на 25 февруари 2017 г.

Проектът се реализира тестово само на територията на Столична община. Участниците в него ще могат да участват със снимки от свои проекти за зелени балкони, тераси, градини в четири категории:

1. Частни балкони и градини от 1 до 3 м.; от 3 до 7 м. и над 7 м.
  2. Фирми - със собствени сгради, офиси с балкони и градини или озеленена с тяхна подкрепа площ.
  3. Детски градини и училища със собствена зелена площ, която е създадена с усилията и участие на учениците им.
  4. Междублокови градски пространства и нестандартни решения, озеленени от частни лица или компании.

До три снимки могат да се изпращат на адрес office@innovationstarterbox.bg до 15 юни 2017 г.

HomeMade-Green-Sofia_900x1000_2

Отделни албуми ще бъдат подредени във Фейсбук страницата на събитието. Там ще се следи броят харесвания от всички потребители. Спечелилите най-голям брой гласове зелени балкони, градини и креативни пространства ще бъдат прегледани от жури, което ще отсъди при кого отиват първите награди във всяка една от четирите категории през 2017 година.

Награждаването на победителите ще се състои в Университетската ботаническа градина – София, която тази година отбелязва 125 години от създаването си.

Всички подробности за конкурса могат да бъдат намерени в специално създадената страница .