Начало / Новини / Новини и събития / Студенти от Физическия факултет проведоха скрийнинг на цветното зрение

Студенти от Физическия факултет проведоха скрийнинг на цветното зрение

Студенти от специалност "Оптометрия" на Физическия факултет на Софийския универститет "Св. Климент Охридски" участваха в скрийнинг на цветното зрение на ученици от столичното 82-ро ОУ "Васил Априлов".

Цветното зрение е една от важните характеристики на зрителното възприятие. Скрийнингът бе планиран и подготвен от преподавател от специалност "Оптометрия" към Софийския университет "Св. Климент Охридски" и училищното ръководство на училището. Той бе осъществен с доброволното участие на студенти оптометристи от трети курс.

120 ученици от 82-ро ОУ "Васил Априлов" на възраст между 7 и 13 години. преминаха през серия от цветни тестове. Училищното ръководство изказа благодарности на студентите Адилина Велева, Гергана Михова, Мадлена Вардина, Ани Коева, Илияна Илиева, Дария Гадирова, Татяна Дакова, Гергана Стаматова, Николета Иванова, Евелина Ангелова, Александра Методиева, Десислава Милчева, Амиде Вранчева и на преподавателя гл. ас. д-р Снежана Йорданова.