Начало / Новини / Новини и събития / Спортистите на Софийския университет завоюваха второ място на Летните университетски игри „Камчия“ 2016

Делегацията от спортисти на Софийския университет „Св. Климент Охридски”, която участва на Летните университетски игри „Камчия” 2016, се класира на второ място в комплексното класиране. Спортистите ни участват всяка година от създаването на спортния форум и през 2016 г. Университетът повтаря доброто си класиране, което постигна през 2015 г.

В петото издание на студентските игри, организирани от Асоциацията за университетски спорт „Академик”, се включиха 10 университета от цялата страна. Софийският университет „Св. Климент Охридски” изпрати 25 състезатели. Традиционно участието им бе изцяло подкрепено и финансирано от Студентски съвет. Ръководител на делегацията бе Мария Шидерска – председател на Комисията по спорт на Студентския съвет.

1-a

През петте състезателни дни (24-28 август) спортистите ни се включиха в състезанията на всичките шест спорта - плажен волейбол, плажен футбол, баскетбол, плажен тенис, плуване и тенис на маса. Студентите от Софийския университет завоюваха 10 титли.

Златни са Веселина Димитрова, Доротея Владимирова и Ралица Згрипарова (баскетбол 3x3 - жени), Калоян Калинков, Николай Петров и Любомир Петров (плажен волейбол – мъже), Иван Илчев и Мая Павлова (плажен тенис – смесени двойки), Христина Дамянова и Лилия Липчева (плуване – жени). Със сребърни медали завърши отборът ни по тенис на маса, а бронзови медали завоюваха Делян Дамянов, Иван Илчев, Ивайло Перепечаев и Констрантин Търновски (баскетбол 3x3 – мъже), Николай Петров и Калоян Калинков (тенис на маса – двойки мъже), Лилия Липчева (плуване – жени) и Любомира Костова (плуване - жени)

2-b

Малко не достигна на спортистите ни да спечелят купата за първото място, която отново остана в ръцете на Техническия университет – София.

2-a

Проектът, реализиран от Комисия по спорт на Студентския съвет, е в размер на 6 500 лв., с които бяха покрити нощувки, хранене, такси за участие и застраховки на участниците.

Снимки: АУС „Академик"

4-a