Начало / Новини / Новини и събития / Софийският университет отправя призив за дарения в помощ на университети в Украйна

В последните няколко дни към ръководството на Софийския университет с призив за финансова помощ се обърнаха ректорите на два от университетите в Украйна, с които Алма матер има споразумения за сътрудничество – Запорожкият национален университет и Националният технически университет „Харковски политехнически институт“ .

Софийският университет се обръща към всички преподаватели, студенти и служители в Алма матер, както и към всички български граждани, с апел да подкрепят колегите ни в Украйна. И двете партньорски висши училища са разкрили банкови сметки, по които всеки, които има възможност, може да дари средства.

Благодарим Ви!