Начало / Новини / Новини и събития / Софийският университет и Университетът Йонсей в Сеул сключиха меморандум за академичен обмен и сътрудничество

Ректорът на Софийския университет проф. дфн Анастас Герджиков и вицепрезидентът на Университета Йонсей в Република Корея Лий Джин-у подписаха меморандум за академичен обмен и сътрудничество между двете институции.

На срещата присъстваха още посланикът на Корея в България Ли Хо-шик, деканът на Факултета по класически и нови филологии проф. д-р Мадлен Данова, Союнг Ким - лектор по корейски език в Алма матер и доц.д-р Ирина Сотирова - ръководител на Катедра „Кореистика“.

1-98

Меморандумът предвижда Софийският университет и университетът Йонсей да разработят програма за академичен обмен и сътрудничество за бакалавърско и магистърско ниво в областта на образованието и научните изследвания - мобилност на студенти, академичен и административен персонал, съвместни изследователски и учебни дейности, както и обмен на академични материали.

1-99