Начало / Новини / Архив / Архив на Горещи новини / Ректорът на СУ получи поздравително писмо от дружество „Родолюбец”

Ректорът на СУ получи поздравително писмо от дружество „Родолюбец”

Мария Стоянова, председател на дружество „Родолюбец”, изпрати благодарствено писмо до ректора на Софийския университет проф. дин Иван Илчев.

„Родолюбец” е културно-просветно дружество за връзка с бесарабските и с таврийските българи, което двадесет и пет години помага за съхраняването на българския дух сред нашите сънародници от Бесарабия и Таврия, за укрепване на връзките им с България.

В писмото си до проф. Илчев Мария Стоянова изразява благодарността си за съдействието на ръководството на Софийския университет през изминалите години. Тя отбеляза разбирането, подкрепата, добронамереността и отзивчивостта на ръководството на Университета и неговите служители в организирането на 25-годишния юбилей на Дружеството, който бе отбелязан на 26 февруари 2015 г. в Заседателна зала 1 на СУ.