Начало / Новини / Новини и събития / Преподаватели от Факултета по науки за образованието и изкуствата участват в международна изложба в Полша

На 9 август 2022 г. в зала „Пьотр Михайловски“ в АРБОРЕТУМ, Болестрашице, Полша беше представена международната изложба „ЕКО АРТ“. В нея участват проф. дн Лаура Димитрова, проф. д-р Стефан Алтъков, доц. д-р Снежина Бисерова, гл. ас. д-р Явор Грънчаров и докторантът Марина Александрова от Катедра „Визуални изкуства“ на Факултета по науки за образованието и изкуствата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Изложбата се осъществява с подкрепата на Фонд „Научни изследвания“ на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ в рамките на проект „ЕКО-арт 2022“ с ръководител проф. дн Лаура Димитрова и АРБОРЕТУМ, Болестрашице, в лицето на неговия директор проф. доктор хаб. Нарцис Пиорецки.

1-9

Куратори на изложбата са проф. дн Лаура Димитрова, ръководител на Катедра "Визуални изкуства" във Факултета по науки за образованието и изкуствата на Софийския университет, и проф. доктор хаб. Марек Сак от Академията за изящни изкуства „Владислав Стшемински“, Лодз, Полша.

1-2

Проф. Нарцис Пиорецки, проф. Лаура Димитрова и проф. Марек Сак на откриването на изложбата

1-5

Гл. ас. д-р Явор Грънчаров

Дизайнът на плаката и каталога на изложбата е на гл. ас. д-р Явор Грънчаров от Софийския университет.

1-7
1-8

В изложбата са включени автори от България, Полша и Франция: Марина Александрова, Стефан Алтъков, Владимир Аврамов, Снежина Бисерова, Лаура Димитрова, Явор Грънчаров, Мартина Караиванова, Мариета Конова, Марио Конов, Юлиан Станкулов, Ялмур Станкулова – България; Анна Баранек де Шато и Ян Зиарновски от Франция; Каролина Гебка, Александра Игнасиак, Нарцис Пиорецки, Ян Рилке, Дорота Сак, Марек Сак, Пьотр Швиец от Полша.

1-3
1-4