Начало / Новини / Новини и събития / Празник в Университетската ботаническа градина в София по повод Деня на детето

Празник в Университетската ботаническа градина в София по повод Деня на детето

Традиционно Университетската ботаническа градина се включи в инициативата „Детски панаир“ на фондация „Easyart“ за предоставяне на образователни, провокативни и интересни игри за деца на различна възраст и техните родители по повод Деня на детето.

И тази година в Ботаническата градина имаше игра “Откриватели“, в която стотици семейства търсиха познати и по-малко известни ядливи видове, проучваха информация за тях и се запознаваха с условията им на живот и с ценните им хранителни качества. Прекрасното време направи празника още по-хубав, а часовете, прекарани на открито в Тайната градина, остави незабравим спомен у гостите.