Начало / Новини / Архив / Архив на Горещи новини / Пореден успех на студенти от СУ в Националната студентска олимпиада по компютърна математика за 2014 г.

В периода 7 - 9 ноември 2014 г. в град Хисаря се проведе III Национална студентска олимпиада по компютърна математика „Акад. Стефан Додунеков" . Националната студентска олимпиада по компютърна математика е индивидуално състезание и в него участват студенти от бакалавърски или магистърски програми. Организатори на събитието са Факултетът по математика и информатика и Факултетът по химия и фармация на СУ "Св. Кл. Охридски".

Съгласно регламента състезателите са разделени на две групи, според изучаваната университетска специалност, като има отделно класиране за всяка група.

Участниците от отбора на Факултета по математика и информатика на СУ „Св. Климент Охридски”, с ръководители доц. Милен Иванов и гл. ас. Асен Божилов, се състезаваха в група А - математика, информатика и компютърни науки.

Те се представиха отлично, като спечелиха следните медали: Стоян Апостолов, Велислав Бодуров, Младен Вълков, Людмил Йовков - златни медали; Велина Иванова, Александър Попов, Делян Лафчиев, Ксения Цочева, Виктор Цонев, Владимира Суванджиева, Радослав Комитов - сребърни медали и Спасимир Нонев - бронзов медал.

Отборите на Физическия факултет на СУ, с ръководител гл. ас. Диана Радкова, и на Факултета по химия и фармация, с ръководител гл. ас. Никола Александров, се състезаваха в група Б - природни и технически науки, сигурност и отбрана.

Те също се представиха достойно и спечелиха медали: Явор Новев (ФХФ), Георги Стойчев (ФХФ) и Антон Зяпков (ФЗФ) - златен медал; Калоян Генков (ФЗФ), Станислав Хаджийски (ФЗФ), Петя Стоянова (ФХФ), Деница Банкова(ФЗФ) - сребърен медал; Дамян Дамянов (ФХФ), Ема Тодорова (ФХФ), Иван Сливков (ФХФ), Адриана Стоянова (ФХФ), Радостина Зидарова (ФЗФ) - бронзов медал.