Начало / Новини / Новини и събития / Отлично представяне на отборите на Софийския университет на Националната студентска олимпиада по компютърна математика "Академик Стефан Додунеков" (CompMath-2018)

От 26 до 28 октомври 2018 г. в Пампорово се проведе Седмата национална студентска олимпиада по компютърна математика "Академик Стефан Додунеков" (CompMath-2018). Домакин на CompMath-2018 бе Пловдивският университет "Паисий Хилендарски".

Националната студентска олимпиада по компютърна математика е състезание, в което участват студенти от бакалавърски или магистърски програми от всички университети в България.

Отборът на ФМИ

В група „А“ се състезаваха студентите от Факултета по математика и информатика с ръководители доц. Първан Първанов и доц. Румен Улучев. Абсолютен победител в групата и носител на златен медал стана Велина Иванова. Златни медали спечелиха също Стоян Апостолов, Владимира Суванджиева и Йордан Петров. Сребърни медали завоюваха Матей Константинов, Здравка Недялкова, Христина Топалова, Стела Вълчева и Борислава Петрова.

Велина Иванова

№1-Пенчо Бейков

Пенчо Бейков

В група „Б“ Софийският университет бе представен от студентите от Факултета по химия и фармация. Абсолютен победител в групата и носител на златен медал стана Пенчо Бейков. Златни медали спечелиха също Борис Борисов и Боян Пейчев. Сребърни медали получиха Дамян Дамянов и Димитър Шандурков. С бронзови медали бяха отличени студентите Кристина Симеонова и Любен Бориславов.

Наградените състезатели

Състезанието-1