Начало / Новини / Новини и събития / Отборите на Алма матер завоюваха първи места на XXXIV Републиканска студентска олимпиада по програмиране

На 14 май 2022 г. в гр. Русе присъствено се проведе XXXIV Републиканска студентска олимпиада по програмиране (National Student Programming Contest). В състезанието взеха участие два отбора от Факултета по математика и информатика на Софийския университет с ръководител доц. Милен Петров.

В отборите на Алма матер участваха: в отбор 1 FMI-1/ProStack Overflow – Иван Ганев, Петър Ангелов и Виктор Терзиев – студенти в четвърти курс в специалност „Компютърни науки“. Отбор 2 FMI-2/ItsTrivial бе в състав: Илиян Йорданов – магистър в първи курс в специалност „Логика и алгортми - информатика“; Биляна Инджева – първи курс в специалност „Компютърни науки“; Стоян Малинин – първи курс в специалност „Компютърни науки“.

В класирането по университети на първо място е Софийският университет „Св. Климент Охридски“ с отборите от Факултета по математика и информатика. На първо място и лидер в класирането за студенти с решени общо девет задачи е отбор FMI-1/ProStackOverflow, а в отборното класиране с осем решени задачи се нарежда отбор FMI-2/ItsTrivial.

f-2

Отбор 1 FMI-1/ProStack Overflow

В олимпиадата, организирана от Русенския университет „Ангел Кънчев“, участваха 14 отбора от седем университета – Софийския университет „Св. Климент Охридски“, Бургаския свободен университет, Икономическия университет - Варна, Нов български университет, Русенския университет „Ангел Кънчев“, Техническия университет-Варна, Шуменския университет „Константин Преславски“. По време на олимпиадата се проведоха дистанционно и две съпътстващи състезания: състезание по програмиране за ученици и състезание по програмиране за работещи.

f-3

Отбор 2 FMI-2/ItsTrivial