Начало / Новини / Новини и събития / Нов брой на изданието „Лист: Ботанически градини“

Нов брой на изданието „Лист: Ботанически градини“

Списанието „Лист: Ботанически наблюдател”, което е издание на Университетските ботанически градини и Балканския екологичен център, излиза едновременно на два езика.

Чрез него читателите ще се пренесат в атмосферата на красота и съвършенство, което килимните цветни фигури създават, и ще поемат на невероятно пътешествие във времето – от кралските градини на Версай до съвременните композиции, които са част от зацветяването в Университетските ботанически градини.

Магията и разнообразието на най-популярните пролетни луковици – лалетата ще достигнат до читателите. В броя любителите на природата ще научат как с усилията на професионалистите дендрохронологията разказва тайните на дърветата. Ще могат да се докоснат и до нелекия път на най-важните опрашители на Земята – пчелите, за да разберат как да направим градовете и населените си места по-гостоприемни за тях.

Изданието се предлага в информационно-касовите центрове на Университетските ботанически градини в София, Варна и Балчик.

L-1