Начало / Новини / Новини и събития / Награда за академичната общност на специалност „Френска филология“

Награда за академичната общност на специалност „Френска филология“

Екипът на специалност „Френска филология“, ръководен от ас. Владимир Сунгарски, получи Наградата за творческо писане в рамките на "Българският избор на награда Гонкур", организиран от Френския институт в България на 13 май 2022 г.

Отборът на специалност „Френска филология“ беше в състав: Кремена Георгиева, Николета Гочева и Яница Русинова от първи курс, Елена Боцева от втори курс (представител на екипа при обсъждането на избора за Награда Гонкур от България), Анастасия Маринова от трети курс (редовен участник в събитието).

Яница Русинова и Анастасия Маринова са съавторки на наградения текст.

Наградата е присъдена от жури, председателствано от Клодия Калво, заместник-съветник по сътрудничеството и културната дейност, аташе по образователното сътрудничество във Френския институт в България и съставено от Атанас Сугарев, преводач, издателство „Колибри” и Еманюел Самсон, ръководител на Франкофонския регионален център за Централна и Източна Европа на Бюрото на МОФ за Централна и Източна Европа (CREFECO).