Начало / Новини / Новини и събития / Международно признание за научните изследвания на екип от Факултета по химия и фармация

Ново престижно международно признание получиха научните изследвания на проф. дхн Николай Денков и неговия екип от Факултета по химия и фармация.

На тържествена церемония в историческата сграда на библиотеката Ateneu Barcelonès в гр. Барселона проф. Денков беше приет за редовен член в секция „Химия“ на Европейската научна академия (Academia Europaea). Дипломите на новоприетите 10 нови членове в химическата секция на Academia Europaea бяха връчени от проф. Доналд Дингуел от университета „Лудвиг Максимилиан“ в Мюнхен, вицепрезидент на Academia Europaea.

1-1

Церемония по връчване на дипломите на новоприетите членове на Европейската научна академия (Academia Europaea) в гр. Барселона, Испания

Само месец по-рано проф. Денков получи годишната награда на Европейското дружество по колоиди и повърхности (ECIS) за високи научни постижения през последните пет години. Наградата, чието официално наименование е Colloid & Interface Science Award, sponsored by Solvay, се връчва ежегодно от 2001 г. за високи научни постижения в областта на физикохимията на колоидните системи и междуфазовите граници. Проф. Денков е първият учен от Централна и Източна Европа, който получава това престижно отличие. Във връзка с получената награда, проф. Денков изнесе заключителната пленарна лекция на 33-тата годишна конференция на ECIS, организирана от Католическия университет в Льовен (KU Leuven) – един от най-авторитетните европейски университети.

3-3

Проф. Николай Денков получава наградата „Солвей“ на Европейското дружество по колоиди и повърхности (ECIS) по време на 33-тата годишна конференция на дружеството в гр. Льовен, Белгия. Наградата връчва организаторът на конференцията, проф. Ерин Коос от Католическия университет в Льовен, редактор на секция “Реология” в научното списание Current Opinion in Colloid and Interface Sciencе

4-4

Проф. Николай Денков представя пленарна научна лекция на 33-тата годишна конференция на Европейското дружество по колоиди и повърхности (ECIS) в гр. Льовен, Белгия, във връзка с получената награда