Начало / Новини / Новини и събития / Международен семинар "Дигиталните медии и гражданското общество в България"

Международен семинар "Дигиталните медии и гражданското общество в България"

Във Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет се проведе международен семинар на тема "Дигиталните медии и гражданското общество в България". Семинарът е организиран в рамките на изследователския проект "Дигиталните медиии и динамиката на гражданското общество в новите източноевропейски демокрации", базиран в Университета Сьодерторн в Швеция.

Ръководител на проекта, финансиран от фондация "Балтийско море", е проф. д-р Мария Бакърджиева от Университета в Калгари, която е възпитаничка на Факултета по журналистика и масова комуникация на Алма матер.

Доклади на семинара представиха изследователи от Софийския университет, Нов български университет, Университета Сьодерторн и Военния университет в Швеция, Университета в Калгари, Канада, както и представители на неправителствени организации.