Начало / Новини / Новини и събития / Княз Никита Лобанов-Ростовский направи дарение за Софийския университет

Княз Никита Лобанов-Ростовский направи дарение за Софийския университет

Заместник-ректорът на Софийския университет доц. Георги Вълчев се срещна с княз Никита Лобанов-Ростовский. Известният филантроп и член на Управителния съвет на Международната фондация „Св. св. Кирил и Методий“ дари на Университета корицата на френското издание Le petit journal, на която е изобразено убийството на Христо Белчев.

Доц. Георги Вълчев благодари за направеното дарение и отбеляза значението му за Софийския университет. Заместник-ректорът изтъкна ролята на Алма матер не само като образователен и научен център в България, но също така и на културен институт и място на културната памет.

Заместник-ректорът подчерта, че Софийският университет ще отбележи своята 130-годишнина с редица културни прояви и инициативи и изтъкна значението на предстоящата изложба, посветена на колекциите от фонда на Софийския университет и издаването на каталог към нея.