Начало / Новини / Новини и събития / Фондация “Св. Климент Охридски” обявява шестнадесети национален литературен конкурс за стихотворение и разказ

Фондация “Св. Климент Охридски” обявява шестнадесети  национален литературен конкурс за стихотворение и разказ

За наградите могат да кандидатстват студенти с българско гражданство, обучаващи се у нас и в чужбина.

Участието в конкурса е с непубликуван разказ или стихотворение.

Носителите на наградите се определят от специално назначено жури.

Материалите за участие в конкурса се приемат от 1 февруари до 20 април 2022 г. по електронната поща на адрес deti@admin.uni-sofia.bg -Секретар на Фондация “Св. Климент Охридски” Детелина Илиева.

Необходимо е участниците в конкурса да посочат информация за висшето училище и специалността в която се обучават, точен адрес, е-mail и телефон за връзка.

Наградите ще бъдат връчени на академичното тържество по случай 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.