Начало / Наука / Научни прояви / Международна конференция “The University as an Urban Cultural Institute”

Софийският университет „Св. Климент Охридски“ ще бъде домакин на международна конференция “The University as an Urban Cultural Institute” в периода 29 – 31 май 2017 г., организирана в рамките на UNICA – Network of the Universities from the Capitals of Europe.

Конференцията ще се фокусира върху културното многообразие в университетите и отварянето на научните постижения и академичната култура към града и градското пространство.

Софийският университет „Св. Климент Охридски“ приема заявки за участие в конференцията с презентации от изследователи и практици в областта на културните политики, образованието и градското пространство.

Краен срок за заявки за участие: 15 март 2017 г.

Повече информация за конференцията, тематичните области, начините на кандидатстване, както и самата покана може да видите тук.