Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / За студентите - Актуално / Календар Бакалаври / Разпис на лекциите на гост-преподавателите през уч. 2017-2018 г.

   

28.09.2017

 

В А Ж Н О

Лекции по Социална политика при Никол Фетер и Сара-Лена Бьонинг

 

Дисциплината е задължително избираема за студентите от III курс Стопанско управление (немска програма) и избираема за студентите от I, II, и IV курс Стопанско управление (немска програма).

Занятията ще започнат на 02 октомври, независимо от това, че на тази дата е откриването на новата учебна година.

 

02.10. понеделник 09.00-13.00, зала 304

03.10. вторник 13.00-17.00, зала 304

04.10. сряда 13.00-17.00, зала 304

05.10. четвъртък 13.00-17.00, зала 304

06.10. петък 09.00-13.00, зала 304

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О за студентите от Стопанско управление II курс (немска програма)

 

От 16.10.2017 до 26.10.2017 г. ще се проведат лекции по Пари, банково дело и финансови пазари при проф. Ралф Андерег – гост преподавател (Кьолн), както следва:

16.10. (понеделник) 15.00-18.00, зала 524

17.10. (вторник) 15.00-18.00, зала 400

18.10. (сряда) 15.00-18.00, зала 524

19.10. (четвъртък) 15.00-18.00, зала 524

20.10. (петък) 15.00-18.00, зала 524

23.10. (понеделник) 15.00-18.00, зала 524

24.10. (вторник) 15.00-18.00, зала 400

25.10. (сряда) 15.00-18.00, зала 524

26.10. (четвъртък) 15.00-18.00, зала 524

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор Учебна дейност

 

 

ВАЖНО за студентите от Стопанско управление I курс ( немска програма )

От 09.10.2017 до 20.10.2017 г. ще се проведат лекции по Микроикономика 1 – 1 и 2 част при д-р Вернер Клайн - гост преподавател (Кьолн), както следва:

 

09.10. понеделник 09.00 - 12.00 - зала 524

10.10. вторник 09.00 - 12.00 - зала 524

11.10. сряда 09.00 - 12.00 - зала 400

12.10. четвъртък 15.00 - 18.00 - зала 524

13.10. петък 09.00 - 12.00 - зала 524

16.10. понеделник 09.00 - 12.00 - зала 524

17.10. вторник 09.00 - 12.00 - зала 524

18.10. сряда 09.00 - 12.00 - зала 400

19.10. четвъртък 15.00 - 18.00 - зала 524

20.10. петък 09.00 - 12.00 - зала 524

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

 

В А Ж Н О

за студентите от Стопанско управлениие (Немска програма) - I курс

От 10.10.2016 до 21.10.2016 г. ще се проведат лекции по Микроикономика I – 1 и 2 част при д-р Вернер Клайн - гост преподавател (Кьолн), както следва:

10.10. понеделник 14.00 - 17.00 - зала 300

11.10. вторник 12.00 - 15.00 - зала 200

12.10. сряда 12.00 - 15.00 - зала 200

13.10. четвъртък 13.00 - 16.00 - зала 200

14.10. петък 10.00 - 13.00 - зала 200

17.10. понеделник 10.00 - 13.00 - зала 200

18.10. вторник 12.00 - 15.00 - зала 200

19.10. сряда 12.00 - 15.00 - зала 200

20.10. четвъртък 13.00 - 16.00 - зала 200

21.10. петък 10.00 - 13.00 - зала 200

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О за студентите от Стопанско управлениие (Немска програма) - II курс,

От 10.10.2016 до 23.10.2016 г. ще се проведат лекции по Пари, банково дело и финансови пазари при проф. Ралф Андерег - гост преподавател от Кьолнския университет, както следва:

10.10. (понеделник) 15.00-18.00, зала 524

11.10. (вторник) 13.00-18.00, зала 524

12.10. (сряда) 13.00-18.00, зала 304

13.10. (четвъртък) 09.00-14.00, зала 304

14.10. (петък) 15.00-18.00, зала 400

17.10. (понеделник) 15.00-18.00, зала 524

18.10. (вторник) 13.00-18.00, зала 524

19.10. (сряда) 13.00-18.00, зала 304

20.10. (четвъртък) 09.00-14.00, зала 304

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О за студентите от Стопанско управлениие (Немска програма) - I курс,

 

От 25.05.2016 г. до 03.06.2016 г. ще се проведат лекции по избираемата дисциплина "Въведение във финансите" при проф. Ралф Андерег - гост преподавател от Кьолнския университет.

 

25.05. сряда 09.00-13.00, зала 308

26.05. четвъртък 16.00-20.00, зала 308

27.05. петък 09.00-13.00, зала 308

30.05. понеделник 09.00-13.00, зала 308

31.05. вторник 14.00-18.00, зала 308

01.06. сряда 09.00-13.00, зала 308

02.06. четвъртък 16.00-20.00, зала 308

03.06. петък 09.00-13.00, зала 308

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О за студентите от първи курс Стопанско управление (Немска програма)

 

От 06.06.2016 г. до 10.06.2016 г. ще се проведат лекции по избираемата дисциплина Макроикономика – I –2 част при д-р Александър Тодоров – гост преподавател, както следва:

 

06.06. Понеделник 09.00-13.00, зала 308

07.06. Вторник 14.00-18.00, зала 308

08.06. Сряда 09.00-13.00, зала 308

09.06. Четвъртък 16.00-20.00, зала 308

10.06. Петък 09.00-13.00, зала 308

 

Инспектор Учебна дейност

 

 

 

В А Ж Н О

за студентите от Стопанско управление (Немска програма) – II курс

 

От 16.05.2016 до 20.05.2016 г. ще се проведат лекции по Управление на технологиите и иновациите (Innovation Management) при проф. Кай-Инго Фогт, д-р Кристиян Бакарела и д-р Тим Трефцгер – гост -лектори от Университета в Нюрнберг, с специални теми Entrepreneurial Behavior & Co-Creation-Methoden при проф. Кристиян Шайнер и д-р Катя Кремер - гост-лектори от Университета в Любек

 

16.05.понеделник 14.00 -17.00, зала 524

17.05.вторник 14.00-17.00, зала 304

18.05. сряда 15.00-18.00, зала 300

19.05. четвъртък 13.00-16.00, зала 304

20.05. петък 14.00-17.00, зала 300

 

Материали за Entrepreneurial Behavior & Co-Creation-Methoden в E-Learn

Материали за Technologie- und Innovationsmanagement в E-Learn

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

Лекции по Икономика на кооперациите при Филип Дегенс - гост-преподавател от Коьлнския университет

Дисциплината е задължително избираема за студентите от III курс Стопанско управление (немска програма) и избираема за студентите от I, II, и IV курс Стопанско управление (немска програма)

 

09.05. понеделник 15.00-18.00, зала 416

10.05. вторник 14.00-17.00, зала 416

11.05. сряда 16.00-18.00, зала 416

12.05. четвъртък 13.00-15.00, зала 416

13.05. петък 09.00-12.00, зала 307

14.05. събота 09.00-12.00, зала 307

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

за студентите от II курс Икономика и Стопанско управление,

приети с френски език

/Курсът е задължителен за получаване на Лисанс/

От 07.03.2016 г. до 11.03.2016 г. ще се проведат лекции по „Икономика и стратегия на предприятието” при prof. Faridah Djellal – гост преподавател от Университета Лил 1, както следва:

07.03. понеделник 16.00-21.00, зала 307

08.03. вторник 13.00-18.00, зала 416

09.03. сряда 12.00-17.00, зала 524

10.03. четвъртък 13.00-18.00, зала 400

11.03. петък 08.00-12.00, зала 304

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

за студентите от I курс Икономика и Стопанско управление (френска програма)

От 04.01. до 08.01. 2016 г. ще се проведат лекции по “Въведение в икономическия анализ – част I” при Jean-Sebastien Lenfant – гост преподавател от университета Лил. Курсът е задължителен за получаване на Лисанс.

 

04.01. понеделник 10.00-16.00, зала 304

05.01. вторник 14.00-18.00, зала 524

06.01. сряда 12.00-17.00 , зала 300

07.01. четвъртък 13.00-18.00, зала 300

08.01. петък 10.00-14.00, зала 400

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

От 7 до 12 декември ще се проведе курс от лекции по "Маркетинг (Е-Търговия)" при проф. Хьопнер /Университет Аахен/

Дисциплината е задължително избираема за студентите от II курс Стопанско управление (немска програма)
и избираема за студентите от I, III, и IV курс Стопанско управление (немска програма)

 

07.12. понеделник 13.00 – 18.00, зала 304

09.12. сряда 08.00-12.00, зала 520 и 16.00 – 18.00, зала 304

10.12. четвъртък 12.00 – 18.00, зала 304

11.12. петък 08.00-10.00, зала 400 и 16.00 – 18.00, зала 300

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

за студентите от от Стопанско управление (немска програма) - I курс

 

От 02.11.2015 до 06.11.2015 г. ще се проведат лекции по задължителната дисциплина Основи на управлението - I част при д-р Тасило Шустер - гост преподавател, (Университет Ерланген-Нюрнберг):

02.11. понеделник 16.30 - 21.00 – зала 523

03.11. вторник 12.00 - 16.00 - зала 304

04.11. сряда 12.00 - 16.00 - зала 300

05.11. четвъртък 13.00 - 17.00 - зала 400

06.11. петък 09.00 - 11.00 - зала 400

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

Парола: UF2015

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

за студентите от Стопанско управление (немска програма) - II курс

От 09.10.2015 до 20.10.2015 г. ще се проведат лекции по Пари, банково дело и финансови пазари при проф. Андерег – гост преподавател (Кьолн), както следва:

09.10. (петък) 16.00-18.00, зала 300

12.10. (понеделник) 13.00-18.00, зала 304

13.10. (вторник) 11.00-15.00, зала 524

14.10. (сряда) 09.00-12.00, зала 520

15.10. (четвъртък) 11.00-15.00, зала 520

16.10. (петък) 16.00-18.00, зала 300

19.10. (понеделник) 13.00-18.00, зала 304

20.10. (вторник) 11.00-15.00, зала 524

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор Учебна дейност

 

 

В А Ж Н О

за студентите от Стопанско управление (немска програма) - I курс

 

От 12.10.2015 до 23.10.2015 г. ще се проведат лекции по Микроикономика I – 1 и 2 част при д-р Клайн - гост преподавател (Кьолн), както следва:

 

12.10. понеделник 14.00 - 17.00 - зала 300

13.10. вторник 12.00 - 15.00 - зала 304

14.10. сряда 12.00 - 15.00 - зала 300

15.10. четвъртък 13.00 - 16.00 - зала 300

16.10. петък 10.00 - 13.00 - зала 400

19.10. понеделник 10.00 - 13.00 - зала 304

20.10. вторник 12.00 - 15.00 - зала 304

21.10. сряда 12.00 - 15.00 - зала 300

22.10. четвъртък 13.00 - 16.00 - зала 300

23.10. петък 10.00 - 13.00 - зала 400

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

В А Ж Н О

 

Лекции по Социална политика (социално пазарно стопанство) при д-р Ингрид Шмале, Ане Вулф, Филип Дегенс
Дисциплината е задължително избираема за студентите от Стопанско управление (немска програма) III курс и избираема за I, II и IV курс

12.10. понеделник 10.00-13.00, зала 520
13.10. вторник 08.00-11.00, зала 400
14.10. сряда 14.00-18.00, зала 400
15.10. четвъртък 08.00-11.00, зала 524
16.10. петък, 08:30 до 11:30, зала 304

 

Учебните материали са достъпни в системата за електронно обучение "Elearn".

 

Инспектор „Учебна дейност”

 

 

АРХИВ