Геймификация в бизнеса, публичния и неправителствения сектор
Срок на обучение: 2 семестъра
Форма на обучение: редовна
За контакт: проф. д. ик. н. Невяна Кръстева
е-mail: nevianak@feb.uni-sofia.bg
КАНДИДАТСТВАНЕ в програмата за учебната 2021/2022 година:
Всички кандидати могат да подадат своите документи през системата https://feba.kmk.uni-sofia.bg/
За прием в програмата се кандидатства с документ за завършена ОКС „Бакалавър“. Кандидатите се явяват на устно събеседване с комисия. Балът се образува от средния успех от дипломата, успеха от държавния изпит (защита на дипломна работа) и оценката от събеседването. Максимален бал – 18.
Срокове за кандидатстване в кандидат-студентска сесия за магистри:
- предварителна: от 1 до 20 юли 2021 г. включително - събеседването ще се проведе на 21 юли от 10:00 ч. в MS Teams: https://bit.ly/dm-up-game-dmt-2107
- редовна: от 26 юли до 10 септември 2021 г. включително - събеседването ще се проведе на 13 септември от 10:00 ч. в MS Teams: https://bit.ly/dm-up-game-dmt-1309
- допълнителна: от 15 до 24 септември 2021 г. включително - събеседването ще се проведе на 29 септември от 18:30 ч. в MS Teams: https://bit.ly/dm-up-game-dmt-1309
- Среща с новоприетите магистри от Магистърски програми „Дигитален маркетинг“ и „Геймификация в бизнеса, публичния и неправителствения сектор“ на 30 септември 2021г. от 18:30 ч. (онлайн класна стая на проф. Невяна Кръстева.
Информационни срещи за МП "Геймификация в бизнеса, публичния и неправителствения сектор"
Всички потенциални кандидати имат възможност да зададат своите въпроси за магистърската програма на проф. д.ик.н. Невяна Кръстева време на онлайн информационни срещи в Microsoft Teams, които ще бъдат проведени в рамките на кандидат-магистърската кампания.
Първата информационна среща ще се проведе на 28 юни 2021 г. (понеделник) от 18:00 до 19:00 часа.
Втората информационна среща ще се проведе на 6 юли 2021 г. (вторник) от 18:00 до 19:00 часа.
Линкът за провеждане на срещите е: класна стая на проф. Невяна Кръстева
Цел на програмата: Геймификация (игровизация) е използването на елементи от игри и на игрови дизайн в неигрови ситуации. Прогнозите са, че игровизацията, освен в образованието, прониква и в бизнеса, а също и в много други сфери на човешката дейност.
Магистърската програма „Геймификация в бизнеса, публичния и неправителствения сектор“ има за цел да подготвя високо квалифицирани професионалисти, които да умеят да развиват успешно бизнес или да извършват дейности в публичния и неправителствения сектор чрез игровизация в бързо променяща се технологична среда. Програмата се фокусира върху използването на игрите в съчетание с технологията, новите медии и интернет, за да се комуникират ценни предложения от фирма или организация към собствения персонал, към клиенти и към обществото като цяло. Учебните дисциплини покриват всички ключови елементи на геймификацията като стратегия, разработване, прилагане и активиране предимно сред младежки аудитории. Допълнителният акцент е върху прилагането на придобитите знания и умения чрез технология в цифровия свят. Програмата цели да създаде разбиране за необходимостта от сериозна теоретична подготовка в областта и да даде на обучаемите основа за непрекъснато самоусъвършенстване в практиката.
Магистърската програма „Геймификация в бизнеса, публичния и неправителствения сектор“ е насочена към мениджъри и висшисти от всякакви специалности, които желаят да развиват кариерата си в дигиталната ера. Целева група на магистърската програма са педагози, завършили бакалавърска степен, за да използват методите на геймификация в образователния процес; специалисти, които се занимават с младежки групи (психолози, педагози, икономисти, управленци); специалисти по управление на човешките ресурси; специалисти от държавната и общинската администрация и пр. Кандидатите за обучение в програмата трябва да притежават ОКС „Бакалавър“ или ОКС „Магистър“.
Завършилите програмата получават квалификация „Магистър по управление – геймификация“.
Условия за кандидатстване: виж общите условия
Възможна реализация на завършилите програмата: Магистърската програма „Геймификация в бизнеса, публичния и неправителствения сектор“ дава възможност за профилиране и специализиране на обучаваните, за надграждането на знания и умения, необходими за успешното изпълнение на изискванията на определена длъжност или група длъжности, за изпълнението на конкретни трудови функции.
Програмата дава възможност на студентите да се подготвят, освен за работа в стопанската сфера, също така и при желание от тяхна страна – за работа в нестопанската сфера, да специализират по определен клас от методи, използвани във виртуалното пространство за комуникация и управление на управленски и маркетингови стратегии. Завършилите магистърската програма могат да се реализират като ръководители на разнообразни по големина и специфика организации, като мениджъри, като специалисти в геймификацията на организацията, занимаващи се със стратегическо управление, планиране, управление на човешките ресурси, оперативно управление и др. Успешно завършилите могат да заемат ръководни и административни длъжности в стопански организации, средните и висшите равнища на държавната администрация, организациите от третия сектор; да работят като консултанти; да продължат обучението и изследователската си работа в докторантура; да бъдат преподаватели в различните степени от системата на висшето образование; да работят в научноизследователски и развойни звена.
Продължителността на обучението е 1 година (два семестъра) и обхваща базова задължителна и профилираща подготовка, включваща набор от задължителни и избираеми учебни дисциплини, изграждащи професионалната специализация на магистър по управление с акцент върху геймификацията. За студентите, които нямат бакалавърска или магистърска степен в ПН 3.7. Администрация и управление или 3.8. Икономика е предвидено изучаването в задължително избираема форма на две основополагащи управленски дисциплини, които да ги подпомогнат в усвояването на специализираната учебна материя. Предвидена е възможност за изучаване на допълнителни дисциплини във факултативна форма. Натовареността и кредитите по тях не се отчитат за изпълнението на учебния план.
Обучението завършва с държавен изпит. Сесиите за явяване на държавен изпит са през юли и септември.
Обучението в програмата е само в платена форма.
Демонстрационни видеа „Що е геймификация?“:
- Геймификация с проф.д.ик.н. Соня Милева
- Геймификация: Методи
- Геймификация: Примери
- Геймификация и здравеопазване
- 6 съвета за стратегия за геймификация във Вашия бизнес
Семестриална такса: 1080 лв.