Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Кариерен център / Предложения за работа / БФБ търси Главен експерт в отдел „Администриране на търговията“, дирекция „Търговия, емитенти и членство”

25.01.2022

Българска Фондова Борса АД търси да назначи Специалист на длъжност „главен експерт“ в отдел „Администриране на търговията“, дирекция „Търговия, емитенти и членство”.

0000343863-article3

Основни отговорности:

  • Наблюдение за правилното протичане на търговските сесии в действащата система за търговия Т7 и разрешаване на възможни възникнали проблеми, свързани с процеса на търговия;
  • Работа с облигационната система на борсата и обслужване на всички облигационни емисии;
  • Проверка за навременното спазване на финансови задължения на членовете на борсата и своевременни действия при необходимост;
  • Работа с база данните на БФБ;
  • Изготвяне на кореспонденция, вътрешен документооборот и всякаква документация, свързана с дейността на отдела;
  • Участие в проекти и срещи;
  • Активно подпомагане за оптимизиране на работния процес, постигане на оперативни и стратегически цели на отдела.

Роля:

Отчита се на Директора „Търговия, емитенти и членство”, работи в тясно сътрудничество с всички специалисти в дирекцията, активно контактува с целия екип на борсата.

Изисквания към кандидатите:

  • Икономическо образование, квалификационна степен „Магистър“ ;
  • Минимум 2 години опит в областта на капиталовите пазари;
  • Познания на нормативната уредба в областта на капиталовите пазари;
  • Аналитични математически умения;
  • Способност за работа в екип;
  • Добри комуникативни умения;
  • Отличен английски език – писмено и говоримо;
  • Висока степен на компютърна грамотност;
  • Лиценз за инвестиционен консултант или взет изпит за Chartered Financial Analyst (CFA), Level 1 е предимство.

Предлагаме:

  • Екип от мотивирани и ангажирани професионалисти;
  • Предизвикателна, динамична и иновативна среда с висока корпоративна култура, в която се насърчават личностното развитие и израстване;
  • Възможности за професионално развитие;
  • Социална програма.

Кандидатстване:

Кандидатите следва да изпратят своя биография (CV) на български език, заедно с копие от диплома и актуална снимка, мотивационно писмо и евентуални препоръки в срок до 31.01.2022 г.

Можете да кандидатствате по обявата тук.