Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Кариерен център / Предложения за работа / Старши счетоводител с немски език | dm drogeriemarkt

20.12.2022

dm drogerie markt е водещата верига дрогерии в Централна и Източна Европа. Днес dm има над 3 862 филиала в 13 различни страни и над 66 000 служители.

accountant-hiring-scaled

Основни отговорности:

  • Комплексна, цялостна счетоводна дейност (месечни, тримесечни и годишни финансови отчети на всички счетоводни нива) съгласно изискванията на законодателството и вътрешните правила на дружеството.
  • Участва в изготвянето на вътрешно-фирмените месечни, тримесечни и годишни справки и отчети
  • Изготвя документация, справки и отчети към всички видове институции (НАП, НСИ, БНБ и др.);
  • Подпомага изготвянето на всички видове декларации;
  • Участва активно при проверки от различни инстанции- одиторски, данъчни
  • Проследява навременното разплащане с доставчиците на стоки и услуги;
  • Отговаря за спазване на срокове при подаване на счетоводно- отчетна документация
  • Извършва годишно счетоводно приключване, попълване и подаване на всички декларации на дружеството към НАП, НСИ и БНБ.
  • Участва активно в дейности, свързани с трансферно ценообразуване (вътрешно-фирмени правила, законови изисквания, доклади, оформяне и следене за необходима документация).
  • Консултира ръководството на фирмата и останалите счетоводители в екипа по данъчни и счетоводни въпроси
  • Участие във вътрешно-фирмени нацаионални и международни проекти

Изисквания:

  • Завършено висше икономическо образование в сферата на Финанси, Счетоводство или друга релевантна специалност
  • Отлични познания в областта на счетоводството, знания, свързани с IFRS (предимство)
  • Аналитично мислене и умение за работа с цифри
  • Работа в екип и спазване на срокове
  • Опит със SAP FI
  • Отлично владеене на немски език
  • Отлично владеене на MS-Office
  • Минимум 3 години опит в сферата на финансовото счетоводство

dm предлага:

  • Допълнително здравно осигуряване
  • Кратък петък
  • Пари за транспорт
  • Отстъпки за служители
  • Здравословна закуска
  • Relax room
  • Свобода в работата
  • Индивидуални възможности за развитие
  • Иновативна програма за обучение
  • Международни проекти
  • Екипна работа и лидерство
  • Перспективи
  • Плоска структура

Ако се интересувате от позицията, можете да кандидатствате тук.