Начало / Новини / Новини и събития / Софийският университет бе съорганизатор и домакин на концерти от XI Международен фестивал „Среща на студентските хорове“

От 23 до 26 април 2024 г. се проведе единадесетото издание на Международния фестивал „Среща на студентските хорове“. Музикалното събитие бе организирано от Американския университет в България, а Софийският университет беше съорганизатор на фестивала и домакин на два от концертите. По традиция концертите се провеждат в Благоевград и в София.

Тазгодишното издание на фестивала беше посветено на 90-годишнината от рождението на световноизвестния диригент, професор по хорово дирижиране и виден общественик проф. Георги Робев. На 24 и 25 април 2024 г. Аулата на Софийския университет бе огласена от изпълненията на Университетския състав за старинна музика с диригент д-р Красимира Цуцуманова, Академичния хор „Света Параскева“ при НХА с диригент д-р Галина Луканова, Академичния хор „Ангел Манолов“ при Студентски дом с диригент Дарена Попова, Камерна формация „Гласовете на Орфей“ с диригент Венеция Караманова, Академичния хор Българска хорова капела „Георги Робев“ с диригент Нели Трошева, Хор „Волда вокал“ от Норвегия с диригент проф. Магнар Ом и смесения хор на Американския университет в България с диригент проф. д-р Христо Кротев.

Директорът на фестивала проф. д-р Христо Кротев връчи на всички хорове диплома за участие.